ضرورت استفاده از دوربین مداربسته و دزدگیر

1395/10/25

ضرورت استفاده از دوربین مداربسته و دزدگیر

اهمیت استفاده از دوربین مداربسته و دزدگیر

 

اهمیت استفاده از دوربین مدار بسته و دزدگیر اماکن به اندازه ای است که در طول دو دهه گذشته این سوال در ذهن بسیاری از کاربران سیستمهای حفاظتی و نظارت تصویری بوجودآمده است که چگونه تا پیش از این از این سیستم استفاده نمی کردند!

علاوه بر آن در هنگام وقوع جرم و یافتن مجرمین وجود یک سیستم دوربین مداربسته یا دزدگیر مناسب که بطور اصولی طراحی شده باشد مزایای بسیاری را برای محافظت از دارایی ها، داشتن مکانی امن و مدیریت موثر منزل یا محل کار خواهد داشت. در زیر ۱۱ مورد از ویژگی های دوربین مدار بسته که توجیه سرمایه گذاری برای نصب این سیستم را به همراه دارد را بررسی می کنیم:

۱- ترس مجرمین

یکی از مهمترین مزایای دوربین مدار بسته ترساندن مجرمین از انجام جرم است. دوربین مدار بسته هایی که در محل های مناسب نصب شده باشند، مجرم احتمالی را بر آن می دارد تا از انجام جرم دست بردارد و محل دیگری که ضریب امنیتی پایین تری دارد را برای انجام جرم انتخاب نماید.

۲- جلوگیری از سرقت

طبق مطالعات انجام شده در صنایع کوچک، این مشاغل بطور میانگین سالانه ۵۰ هزار دلار متضرر می شوند، و با توجه به شرایط حاضر اقتصادی که در آن امکان جابجایی محصولات به سرقت رفته به آسانی ممکن است، احتمال خطر سرقت های درونی و بیرونی به سرعت در حال افزایش است. ثابت شده است که یک سیستم دوربین مدار بسته و دزدگیر ، به راحتی این آمار را به نصف کاهش می دهد.

۳- افزایش بهره وری

بهره وری نیروی کار بزرگترین دغدغه ای است که امروزه تجارت و صنعت با آن مواجه است. سیستم های نظارت تصویری ( دوربین مدار بسته )کمک می کنند تا حتی در هنگامی که شما (بعنوان مدیر مجموعه) در محل حضور ندارید، افراد بهترین رفتار کاری را از خود نشان دهند و همچنین به مدیران این امکان را می دهد تا عادات و رفتار های کاری را بصورت دوره ای و در زمانهای معین مشاهده و بررسی کنند.

۴- کاهش مسئولیت و بدهی

بسیاری از مجرمین به دنبال کسب سود از طریق ایجاد ادعاهای دروغین علیه شرکت ها می باشند. بدون داشتن شواهد برای دفاع از خود مسئولین این شرکت ها ممکن است گاها محکوم به پرداخت هزینه های گزافی شوند. دوربین مدار بسته راهی موثر برای جلوگیری از این وقایع به شمار رفته و علیه چنین ادعاهایی مفید خواهد بود. (به یاد داشته باشید که بسیاری از دادخواست ها توسط کارکنانی به اثبات می رسند که رویدادی را در خارج از محدوده نظارت تصویری شما گزارش می کنند. توصیه می شود که علاوه بر دوربین مدار بسته هایی که بصورت آشکار نصب می شوند، دوربین مدار بسته هایی نیز بصورت ناپیدا و مخفی از دید افراد نصب شود تا افراد مکان امنی را برای تجمعات و یا انجام جرم پیدا نکنند و در هر نقطه قابل رویت باشند.)

۵- محافظت از اطلاعات

رقبای شما همواره حاضرند هزینه های بالایی را برای اشراف وآگاهی از اسرار شرکت شما بپردازند. دوربین هایی که با استراتژی دقیق نصب شده باشند از دسترسی آنها و همچنین قصد آنها برای سرقت اطلاعات شما جلوگیری می کنند.

۶- مدیریت از راه دور

بسیاری از سیستم های امنیتی تصویری مجهز به نرم افزار هایی هستند که قادرند تاسیسات و اماکن متعددی را از یک نقطه رؤیت کنند. چنین قابلیتی هزینه تجهیزات و و هزینه های اضافی مدیریتی شما را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داده و به مدیران این امکان را می دهد تا علی رغم درگیری های زمانی و مکانی بر کل محیط کار خود نظارت نمایند.

۷- شناسایی بهتر مشتریان

بسیاری از مشاغل کوچک از سیستم نظارت تصویری خود بمنظور مطالعه عادات مشتری هایشان، بهینه سازی مسیر های تردد در فروشگاه، تغییر مکان مناسب محصولات و اطمینان از عادات مثبت مشتری استفاده می کنند.

(کارکنان موثر تر+فروش افزایش یافته+رضایت بیشتر مشتریان=یک مدیر موفق)

۸- ساده سازی عملیات

نظارت تصویری معمولاً در کارخانجات، اماکن تولیدی و اجرایی جهت مشاهده و نظارت تجهیزات و شناسایی سریع مشکلات که ممکن است تأخیرات یا دشواریهایی را برای روند تولید بهمراه داشته باشد، به کار می رود.همچنین بعنوان چشم بیداری برای ایجاد تأثیر مثبت در روند تولید و حصول اطمینان از تجهیز مناسب عوامل تولید در محیط کار به کار می رود.

۹- معتبر ساختن آلارم ها

صاحبان مشاغل و مدیران تمایل ندارند تا چندین ساعت از استراحت خود را وقف پاسخگویی به آلارم های اشتباهی که در محیط کار بوجود آمده بنمایند. بوسیله یک سیستم ویدئویی شبکه ای، معتبر سازی چنین آلارم هایی تنها یک کلیک موس است و آنگاه می توان به استراحت، تفریح و یا مسافرت پرداخت!

۱۰- آرامش خاطر

مدیران مشاغل و صاحبان منازل در نهایت هر امر به دنبال آرامش خاطری هستند که در نتیجه محافظت از دارایی هایشان و تأمین محیط امن و مطمئن برای کارکنان، دوستان و خانواده شان به دست می آید. و اینکه در هنگام وقوع حوادث احتمالی قادر باشند تا فرد یا افراد متخلف و مقصر را به مراجع قضایی معرفی کنند. تحقق این امر تنها توسط یک سیستم نظارت تصویری میسر خواهد شد.

۱۱- ایجاد پرستیژ کاری

نصب یک سیستم دوربین مدار بسته یا دزدگیر در محل کار و منزل شما چیزی است که مایه مباهات شما خواهد بود و وجهه شما را نزد دوستان، خانواده، کارکنان و مشتریانتان تغییر خواهد داد. انها نیز همانند شما از توانایی شما برای نظارت منزل یا محل کارتان از راه دور که از سراسر جهان نیز قابل دسترسی است، متحیر خواهند شد!

 

* برای ورود به صفحه راهنمای خرید دوربین مداربسته کنید.

برای ورود به صفحه راهنمای خرید سیستم اعلام سرقت ( دزدگیر اماکن ) کلیک کنید.

 

نظرات کاربران
ارسال نظر

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!

  • دوربین مداربسته، دزدگیر
آسیا تکنولوژی