آموزش نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ در تهران و شهرستانها

1396/09/05

آموزش نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ در تهران و شهرستانها

آموزش نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ برای تهران و شهرستان ها

در این مطلب نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ را برای علاقه مندان و نصابان حرفه ای آموزش داده میشود. قبل از بررسی روش نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ، سعی می کنیم اطلاعات اولیه در رابطه با این دوربین ها را بررسی کنیم.
دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ دارای چه ویژگی هایی است؟

دوربین های مداربسته آنالوگ از سیگنال های آنالوگ برای انتقال اطلاعات تصویر استفاده می کنند. این مهمترین خصوصیت متمایز کننده آنهاست. شکل معمول نصب دوربین های مداربسته آنالوگ به صورت یک به یک است. این یعنی برای هر دوربین مداربسته آنالوگ باید یک کابل تصویر مجزا کشیده شود. یک به یک بودن نصب دوربین ها، تنظیم آنها را بسیار ساده کرده است. در واقع نصب یک دوربین مداربسته آنالوگ خیلی سخت تر از نصب یک لامپ نیست. کافی است با سیم مستقیما دوربین را به دستگاه ضبط وصل کنید.

دوربین های مداربسته آنالوگ نسل جدید هم کاملا با ساختاری مشابه نصب می شوند.
تجهیزات لازم برای نصب دوربین مداربسته آنالوگ

    دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ

طبیعتا برای نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ پیش از هر چیز به خود دوربین نیاز دارید.
    دستگاه ضبط کننده یا DVR: دستگاه ضبط کننده در واقع سرور سیستم مداربسته شماست. همه دوربین ها به ورودی های پشت این دستگاه متصل می شوند. پس از نصب دوربین های به دستگاه مرکزی، گرفتن تصویر از آن خیلی سخت نیست. برای یادگیری روش نصب دستگاه مرکزی به مطلب “آموزش نصب دستگاه DVR” مراجعه کنید.
    منبع تغذیه یا آداپتور: تقریبا تمام دوربین های مداربسته با ولتاژ 12 وقت کار می کنند (دوربین های گردان معمولا 24 ولت هستند.). در نتیجه نمی توانید آنها را مستقیم به برق 220 ولتی شهر وصل کنید. برای تبدیل برق 220 ولت به 12 ولت از منبع تغذیه یا آداپتور استفاده می کنیم.
    کابل تصویر: کابل تصویر در واقع رابط دوربین به دستگاه DVR است. در سیستم های آنالوگ معمولا از کابل کواکسیال RG59 برای اتصال دوربین به DVR استفاده می شود.
    کابل برق یا سیم برق: کابل برق، برق را از به دوربین مداربسته می رساند.
    اتصالات: از فیش ها و اتصالات برای متصل کردن کابل به دوربین یا دستگاه DVR استفاده می شود.

روش گام به گام نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ

نکته:

این مراحل نصب، برای روشن کردن دوربین به صورت تست است. البته نصب اصلی دوربین هم کاملا مشابه خواهد بود با این تفاوت که به کابل کشی بیشتری نیازدارید.

    گام اول:

برق دوربین مداربسته را از طریق آداپتور یا منبع تغذیه به دوربین وصل کنید. در صورتی که از آداپتور استفاده می کنیم، دوشاخه آن را به برق شهر بزنید و سر دیگر که به آن فیش آداپتوری می گویند به دوربین متصل کنید (فیش قرمز رنگ در تصویر چپ). نوع فیش تغذیه دوربین به نحوی است که در هیچ حالتی نمی توانید آن را اشتباه متصل کنید پس نگرانی ای در متصل کردن آداپتور به دوربین نداشته باشید. پیش از وصل آداپتور اطمینان حاصل کنید که نوع آداپتور شما با ولتاژ دوربین همخوانی دارد. (آداپتور باید 220 ولت به 12 ولت DC باشد.)

    گام دوم:

پس از اتصال تغذیه، دوربین روشن می شود. البته روشن بودن دوربین در شرایط عادی قابل تشخیص نیست. گام بعدی وصل کردن کابل تصویر به دوربین است. خروجی تصویر دوربین های مداربسته یک فیش مادگی BNC است (فیش مشکی رنگ در تصویر چپ). پس کابل تصویر شما باید یک فیش نری BNC داشته باشد. فیش BNC هم حالت اتصال اشتباهی ندارد پس به سادگی می توانید آن را متصل کنید. توجه داشته باشید که بعد از وصل فیش کم آن را بچرخانید تا قفل شود.

    نکته:

کابلهای آماده دوربین مداربسته به همراه فیش آداپتوری و فیش BNC در بازار قابل خرید است. این کابلها با متراژهای مختلف تولید می شوند. در صورتی که می خواستید خودتان کابل را درست کنید. “مقاله طریقه زدن فیش BNC” را بخوانید.

    گام سوم:

سر دیگر کابل را به دستگاه DVR متصل کنید. دستگاه DVR هم فیشی دقیقا مشابه دوربین دارد. پس کابل شما باید در هر دو سمت نری باشد. با متصل کردن دوربین به دستگاه DVR کار شما تقریبا تمام شده. دستگاه DVR را روشن کنید و آن را به نمایشگر وصل کنید. اگر مشکلی وجود نداشته باشد شما باید تصویر دوربین را ببنید.

عیب یابی نصب دوربین مداربسته هایک ویژن آنالوگ

در صورتی که نمی توانستید تصویر دوربین را ببنید احتمالات زیر را بررسی کنید:

    ممکن است دوربین شما به درستی تغذیه نشده باشد. آداپتور دوربین را عوض کنید یا خروجی آن را با ولت متر تست کنید.
    ممکن است کابل تصویر شما یا فیش های BNC آن به درستی متصل نشده باشد. برای تست کابل می توانید از یک اهم متر استفاده کنید یا کابل را با کابل دیگری جایگزین کنید.
    ممکن است دوربین شما خراب باشد یا خروجی نداشته باشد. در این صورت دوربین را به گارانتی ارسال کنید.
    ممکن است دوربین شما با دستگاه ضبط کننده همخوانی نداشته باشد. این موضوع به ویژه زمانی اتفاق می افتد که دوربین و دستگاه از دو برند مختلف یا دو سری مختلف هستند.

    در صورت داشتن مشکل فنی با محصولات دوربین مداربسته هایک ویژن می توانید با کارشناسان فنی آسیاتکنولوژی تماس بگیرید تا شما را در نصب درست تجهیزات راهنمایی کنند.

برای اطلاع از لیست قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن در تهران کلیک کنید

 

نظرات کاربران
ارسال نظر

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!

  • دوربین مداربسته، دزدگیر
آسیا تکنولوژی