هایک ویژن از پایگاه ارتش آمریکا به دلیل شنود در کنگره، حذف شد!

1396/10/25

هایک ویژن از پایگاه ارتش آمریکا به دلیل شنود در کنگره، حذف شد!

دسامبر سال ۲۰۱۶ ، در خبرها خواندیم که حدود ۱۴۰۰ محصول هایک ویرن به ارتش آمریکا، آژانس فدرال آمریکا، دولت ایالات متحده و ... فروخته شد.‌ این محصولات برچسب ساخت آمریکا داشتند.
اما ظاهرا طی یک سال اخیر آمریکایی ها متوجه شواهد بسیاری مبنی بر نظارت چینی ها از طریق دوربین هایشان، بر بخش های نظامی و سیاسی شان مثل سفارت آمریکا شدند و هایک ویژن را از سیستم های نظارتی خود برچیدند.

آمریکا به ۲ دلیل، سیستم های دوربین مداربسته هایک ویژن را از پایگاه های ارتش خود حذف کرد:

۱. دولت چین برروی سیستم های نظارتی هایک ویژن در کل دنیا نظارت دارد. پیش ازین چینی ها اعلام کرده بودند که شرکت هایک ویژن غربی مستقل از شرکت چینی است، اما اخیرا مدیرعامل هایک ویژن اعلام کرده است که هایکویژن در سراسر دنیا تحت کنترل و متعلق به چین است.
۲. سیستم های دوربین مداربسته هایک ویژن مشکلات امنیت سایبری دارد. مهمترین آن مشکل backdoor است که امکان هک و شنود سیستم ها را به راحتی میسر میسازد. اخیرا هم اخبار متعددی در رابطه با این مشکل منتشر شده بود.

 

هایک ویژن تاکنون در پاسخ به خبر شنود کنگره آمریکا، جوابی منتشر نکرده است اما مدعی شده است که ضعف امنیت سایبری محصولاتش ادعایی بی پایه و اساس است. در حالیکه DHS دپارتمان امنیت ملی آمریکا گزارش داده است که محصولات این برند بزرگ چینی اساسا مشکل backdoor دارند و تنها راه بازگشت هایک ویژن به پروژه های دولتی و نظامی آمریکا، تولید و نظارت بر پروسه تولید در خاک ایالات متحده است تا نسبت به عدم نفوذ منابع منتسب به دولت چین اطمینان حاصل گردد.

 

* دزدگیر اماکن چیست؟

* استاندارد جهانی IP به زبان ساده

* آموزش نصب و راه اندازی دوربین بی سیم تحت شبکه 360 درجه - مدل V380

* تکنولوژی دارک فایتر / Dark Fighter هایک ویژن

 

نظرات کاربران
ارسال نظر

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!

  • دوربین مداربسته، دزدگیر
آسیا تکنولوژی