پهبادها در ساختمان سازی هم کمک میکنند!

1397/02/16

پهبادها در ساختمان سازی هم کمک میکنند!

قرار دادن دوربین‌ مداربسته در ساختمان‌های در حال ساخت حرکت جدیدی نیست، اما در استادیوم Sacremento Kings که در کالیفرنیا ساخته می‌شود، از تکنولوژی بسیار جدیدتری استفاده شده است.

در این ساختمان در حال ساخت از پهپادهایی استفاده می‌شود که توسط شرکتی به اسم ImageInFlight ساخته شده‌اند و می‌توانند نقشه‌ای سه‌بعدی از ساختمان بسازند. بر روی این پهبادها، دوربین مداربسته تعبیه و نصب شده است. نقشه‌هایی که توسط این پهپادها از ساختمان در حال ساخت گرفته می‌شود، در نرم‌افزاری که توسط دانشگاه ایلینوی ساخته شده قرار داده می‌شود. این نرم‌افزار سپس نقشه‌های سه‌بعدی گرفته شده را با نقشه‌های معماری اصلی مقایسه می‌کند.

از این روش برای بررسی وضعیت پیشرفت قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. سپس اگر لازم باشد تذکرهای لازم به کارگران بخش‌های مختلف درباره‌ی کارشان داده می شود.

سازندگان این دوربین مداربسته می‌گویند که دلیل اصلی ساخت آن، کنترل وضعیت کارگران نیست؛ بلکه بررسی روند پیشرفت ساختمان در اولویت قرار دارد.

 

 

با این حال تیم دانشگاه ایلینوی در نرم‌افزارشان این قابلیت را هم قرار داده‌اند تا کارگرها را با توجه به بخشی که در آن کار می‌کنند دسته‌بندی و سپس ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین مداربسته نصب شده بر روی پهباد از آن‌ها را مشاهده کرد.

تیم سازنده‌ی نرم‌افزاری که پهپادها را کنترل می‌کند، فعلا به دنبال این هستند تا استفاده از این دوربین مداربسته نصب شده بر روی پهباد  را به‌صورت گسترده‌تر در ساخت ساختمان ببینند.


* دفترچه راهنمای نصب دزدگیر سیم کارتی کیپــــــــــــــر

* رونمایی هایک ویژن از هوش مصنوعی در Intersec 2018

* مراقب هک دوربین های مداربسته خود باشیم...!

* نصب دوربین مداربسته در کلاس درس

* 10 قدم تا رفع مشکل دوربین مداربسته IP

* هایک ویژن از پایگاه ارتش آمریکا به دلیل شنود در کنگره، حذف شد!

* دزدگیر اماکن چیست؟

* استاندارد جهانی IP به زبان ساده

* آموزش نصب و راه اندازی دوربین بی سیم تحت شبکه 360 درجه - مدل V380

* تکنولوژی دارک فایتر / Dark Fighter هایک ویژن

 

نظرات کاربران
ارسال نظر

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!

  • دوربین مداربسته، دزدگیر
آسیا تکنولوژی